FOTOD: Kuri käsi saagis Pärnu Vabadussõja mälestussambal oleva vaskmao saba

 (9)
Pärnu Vabadussõja mälestussammas langes vandaalide ohvriks
Pärnu Vabadussõja mälestussammas langes vandaalide ohvriksFoto: Urmas Saard

Pärnu Vabadussõja mälestussammast Pärnu Alevi kalmistul on rüüstatud tõenäoliselt möödunud nädalavahetusel. Rüüstajate ohvriks langenud kotka küüniste vahel rippuv vaskmadu on jäänud ilma sabaotsast, ära on lõigatud vasakult poolt kotka juurest umbes 35 cm vasest mao saba ja on näha märke, et seda on püütud lõigata mitmest kohast.

Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõunik Karin Õunap ütles, et politseisse on tehtud avaldus ning mälestusmärgi lõhkumist ja vandaalitsemise asjaolusid uuritakse. „Tekkinud on nii materiaalne, esteetiline, kunstiline kui ka emotsionaalne ja sümboolne kahju - tegu on kultuurimälestise ja -väärtusega, mis kannab endas mälestusi, ajalugu, lugusid, sümboolseid tähendusi, mistõttu tekkinud kahju on hindamatu,“ kommenteeris Õunap kuriteo tegelikku suurust. Toime pandud raske kuriteo motiive ei ole hetkel võimalik lahata. Mälestusmärgi kaitseks on asukoht seni olnud ööpäevaringselt valgustatud. „Mälestusmärk tuleb taastada, aga hetkel ei ole edasisi samme veel kinnitatud. Hetkel toimub ekspertiis ja kahjude hindamine,“ teatati linnavalitsusest.

Skulptor Amandus Adamsoni poolt loodud mälestussammas Eesti Vabadussõjas langenutele avati 1922. a 16. juulil. Sammas lõhuti 1945. a ja avati taastatult uuesti 1989. a 24. veebruaril.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare