FOTOD: Maarahvas lustis lõikuspeol

 (5)

FOTOD: Maarahvas lustis lõikuspeol
Foto: Sven Arbet, Maaleht

Reede õhtul pidas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) lõikuspidu Tallinnas Victoria peokeskuses, kuhu oli kokku tulnud maainimesi üle Eesti.

Lõikuspeol anti pidulikult kätte tänavuse toiduainete hindamise edukalt läbinud toodetele Tunnustatud Eesti Maitse ja Tunnustatud Maitse kvaliteedimärkide tunnistused. Märkide kandmise õiguse sai tänavu kokku 38 toodet. 35 toodet võib nüüdsest kanda pääsukesemärki ja 3 toodet ristikumärki. Tänavu märgi saanud tooted võivad seda kanda 2013. aasta lõpuni. Lisaks soovisid üle 150 tootele pikendada litsentsilepingut ka varasemad märgikandjad.

Lõikuspeol tunnustas Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) parimaid maamajanduseria õpilasi ja õpetajat. Nii väärtustas MES Pärnumaa kutsehariduskeskuse metsanduse õpetajat Marje Kaske ja õpilastest Raimond Lepistet Kehtna ametikoolist ning Hendrikko Juhkamit Järvamaa kutsehariduskeskusest. EPKK tunnustas Olustvere ametikooli loomakasvatusõpetajat Marika Oeselga.  

Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmuse sõnul teeb tänavu erilist heameelt mitu uut tootjat, kes oma toodetele kvaliteedimärki taotlesid, ja ka see, et tänavu esitati taas tooteid hindamiseks kõigis kuues tooterühmas.

"Usume, et meie kvaliteedimärgid aitavad tarbijatel lihtsustada külluslike poelettide vahel tehtavaid valikuid, kuid tootjatele annab meie kvaliteedisüsteem ja hindamislehed väärtuslikku tagasisidet toodete kvaliteedi hoidmiseks ja tõstmiseks," rääkis Roomet Sõrmus.

Kui auhinnad olid kätte antud, ootas külalisi soe toit ja suupisted, ansambli saatel sai rahvas tantsupõrandal ka jalga keerutada.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare