FOTOD | Mladen Kiselovi lavastust on linnateatris mängitud 282 korda

 (1)
Mladen Kiselovi mälestusnäituse avamine linnateatris 11.06.2018.
Mladen Kiselovi mälestusnäituse avamine linnateatris 11.06.2018.Foto: Siim Vahur

Tallinna Linnateatri Panso saalis avati lavastaja Mladen Kiselovi 75. sünnipäeval mälestusnäitus.

11. juunil, suure lavastaja sünnipäeval, ütles tema elukaaslane Eneken Aksel, et Mladeni pole meie seas juba 5 aastat, 7 kuud ja 14 päeva.

Mladen Kiselov, kes on pärit Bulgaariast, jõudis Eestis elades teha neli lavastust: Edward Albee „Kes kardab Virginia Woolfi?“ (2010) ja David Hare’i „Amy seisukoht“ (2011) Tallinna Linnateatris, Sam Shepardi „Maetud laps“ Vanemuises ja David Edgari „Nelipühad“ Eesti Draamateatris.

Edvard Albee näidend „Kes kardab Virginia Woolfi?” esietendus 23. jaanuaril 2010 ja on linnateatri repertuaaris tänaseni. 9. mail 2018 oli selle lavastuse 282. etendus. Näitleja Andrus Vaarik, kes selles tükis on Georg, ütles, et lavastus läheb üha paremaks.

Mälestusnäituse avamisel rääkis ta, et oli 51aastane, kui alustas selle osa mängimist. Andrus Vaarik jätkas, et sai kuu aega tagasi 60, aga pidu pole veel aega pidada olnud.

„Tänu Georgile julgen minna lavale palju enesekindlamalt ka teistes osades,” nentis Andrus Vaarik ja lisas, et tal on kaks õpetajat. Üks on Aarne Üksküla, kes seitsmekümnendatel Georgi osa Adolf Šapiro lavastuses ülisuureks mängis, ja teine Mladen Kiselov, kes ta seda osa mängima juhatas.

Seotud lood:

„See on minu doktoriõpe,” ütles Vaarik. Lavastus jääb ka tuleval hooajal linnateatri mängukavva.

Mälestusnäitus linnateatri Panso saalis kajastab väikest osa Mladen Kiselovi loominguliselt väga rikka elu erinevatest etappidest – kujunemist, valikuid, pedagoogilisi ja eetilisi põhimõtteid, Eestis tehtud lavastuste retrospektiivi ja kolleegide järelhüüdeid. Näituse koostas Eneken Aksel, kujundas Kadri Hallik.

Avamisel esitleti ka Eneken Akseli koostatud raamatut „Teater, minu armastus. Mladen Kiselov 11.06.1943–29.10. 2012”.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare