FOTOD: Nõo lähedal uputab Aiamaa teetruup



Aiamaa küla teetruup uputab
Aiamaa küla teetruup uputabFoto: Anni Õnneleid

Tartumaal on Nõo valla inimesed hädas, kuna Aiamaa teetruup on umbes, vesi ei saa ära voolata ja juba üle aasta on lähedal olevad maad üle ujutatud.

„Metsad on vee all, puud on ümber kukkunud ja mädanevad, nii et haiseb juba,“ kirjeldas olukorda kohalik elanik Mehis Puusepp. „Inimesed, kellele mets kuulub, peavad maamaksu maksma, kuid metsa teha ei saa. Lisaks on ka osad põllud vee all. Veetase muudkui tõuseb, kuid ära voolata see ei saa, kuna truup on kinni vajunud.“

Olukord on hull juba üle aasta, kuid suvised sajud olid eriti ohtrad ja umbes truubi tõttu ei voola vesi ära, vaid tekib väike paisjärv. Puusepp tõdes, et maanteeameti mehed on seni vaid truubist üle mineva tee peale tekkinud lohku pannud pigi ja killustikku.

Nõo vallavalitsuse maaosakonna juhataja Aarne Timm tunnistas, et tekkinud on paisutus ja osa maad on uputuse all. Samas on Aiamaa teetruubi puhul tegu pikaaegse probleemi – aeg-ajalt kipub risu selle ära ummistama, kuid pärast puhastamist on kõik mõnda aega korras. Timm tõdes, et tänavusel suvel on probleem eriti suureks paisunud, kuna on sadanud palju vihma.

„See on riigimaantee ja sellest probleemist on maanteeametiga räägitud, nad lubasid selle välja vahetada, kuid me ei tea, millal,“ lisas vallavalitsuse esindaja.

„Oleme kõne all oleva olukorraga kursis,“ ütles Maanteeameti Lõuna regiooni hooldevaldkonna juht Tiit Valt. „Antud truup on meie selle aasta tööplaanis ning juba septembrikuu jooksul vahetame selle välja“.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare