FOTOD: Prantslased saavad valetinipäeval armsamale väga erilise kingituse teha

 (1)

Südamekujulised austrid.
Südamekujulised austrid.Foto: Raymond Roig, AFP/Scanpix

Prantsusmaal, mida paljud inimesed armastuse riigiks peavad, saavad armunud homsel valentinipäeval oma kallimatele väga erilise kingituse teha - taldrikutäie südamekujulisi austreid parimas restoranis.

Vahemere rannikul rannakalandusega tegelev Christophe Guinot kasvatab südamekujulisi austreid, kuigi väga väikeses koguses, juba kümme aastat. Neid võib valentinipäeval lauale tellida Languedoci regiooni kohalikes tipprestoranides ning kõrgema klassi söögikohtades mujalgi maailmas, näiteks Hispaanias.

"Ükskord ammu kinkis naine mulle südamekujulise austri. Olin sellest juhuslikust leiust nii liigutatud, et otsustasin ise sellise kujuga austreid kasvatama hakata," selgitas Guinot portaalile The Local.

Enne kui asi õnnestus, tuli tal nende romantiliste molluskite kasvatamiseks järele proovida mitmesuguseid tehnoloogiad. "Las see, kuidas ma neid kasvatan, jääb minu saladuseks," ei ole Christophe Guinot nõus aga avalikkusele enamat pajatama.

Kuigi tegemist on väga erilise kujuga molluskitega, müüb kalur neid samasuguse hinnaga nagu tavalisi austreid.

"Ma ei tee seda raha pärast. Mulle meeldib mõelda, et inimesed, kellele neid kingitakse, tunnevad samasugust rõõmu kui mina tundsin, kui abikaasa mulle selle esimese südamekujulise austri kinkis," selgitab ta.

Allikas: The Local

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare