FOTOD | Surnud veised ärkavad kunstniku käe all uuele elule


Koljukunst.
Foto: Black Skull Shop

Vastus küsimusele, kas teie soovite osta pulli- ja lehmapäid, pole üllatav – telefonist kostuv meeldiv meeshääl sõnab „Jah!“. Küll aga paneb esmalt pisut kulme kergitama ja seejärel tunnustavalt noogutama põhjus, miks ta neid kokku ostab.

„Lehmapead mul teile pakkuda pole, kuid küsin sulaselgest uudishimust, mida te nendega teete?“

„Puhastan ära, värvin üle ja müün maha.“

„Mis mõttes?“

„No nii ongi. Valmistan skulptuure,“ vastab mees, kelle nimeks, nagu hiljem selgub, on Indrek Kasemets.

Sarnast kuulutust on ta Maalehes avaldanud varemgi ning pole pidanud pettuma – tooret, millest skulptuurid sünnivad, on pakutud piisavalt.

Koljukunsti, kui seda nii nimetada võib, on Kasemets viljelenud juba pikemat aega. Töö on aeganõudev ja pakub huvitavaid väljakutseid.

„Iga taies on eriline. Juba algmaterjal – kolju ja sarved – on igal loomal isemoodi, viimistlusvärvi valin iga kord sellise, mis nendega sobituks,“ viitab Kasemets.

Oma töid müüb ta Facebooki kaudu lehe Black Skull Shop, kuid suurt tellimuste laviini siiski ei oota – piisab, kui kuus ühe taiese valmis jõuab teha. Senitehtud töödest on paljud jõudnud Soome, mõned ka Rootsi.

Seotud lood:

Vaata ja imetle fotosid!

Maailmas on loomakoljudest skulptuuride valmistamine üsna populaarne, netiotsingut kasutades leiab hulgaliselt viiteid ja fotosid.