FOTOD | Tallinn-Tartu maanteel hukkus õnnetuses seitsmeliikmeline metsseapere

 (80)
Õnnetuses hukkunud metssead
Õnnetuses hukkunud metsseadFoto: Peeter Karask

Täna varahommikul võis Tallinn-Tartu maantee 32. kilomeetril näha õnnetusse sattunud metsseaperet, kus hukkunud olid emis, kesik ja viis põrsast.

„Kõigi elutee lõppes hetkega. Siin ei ole süüdistada kedagi, lihtsalt õnnetu kokkusattumus,” kirjutab õnnetusele peale sattunud loodusfotograaf Peeter Karask, kes naases parasjagu öisest varjest. „Saame ainult olla veel tähelepanelikumad ja valida oma sõidukiirust, et selliseid olukordi vältida. Niigi on Eestis metssigu väheseks jäänud ja hetkega on seitse siga vähem.”

Eesti Jahimeeste Selts paneb liiklejatele südamele, et metsloomaga kokkupõrgetest tuleb teada anda. Metssiga on suuruluk, mistõttu kokkupõrge temaga pole ohtlik mitte ainult metsloomale, vaid võib olla traagiliste tagajärgedega ka liiklejatele. Seetõttu tuleb metsavahelistel lõikudel olla ettevaatlik ja vähendada kiirust. Eriti ettevaatlik tuleks olla öösel, videvikus ja varahommikul, mil ulukid on aktiivsemad. Samuti tasub olla tähelepanelik liiklusmärgi „metsloomad“ mõjupiirkonnas, millega tähistatakse kohti, kus metsloomade teele ilmumine on kõige tõenäolisem.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare