FOTOD: Täna algab tuhande pealinna noore kauaoodatud töösuvi


Eesti Õpilasmaleva töösuve avamine
Eesti Õpilasmaleva töösuve avamineFoto: Ilmar Saabas

Esmaspäeval, 30. juunil kell 12.00 avatakse Tallinnas Raekoja platsil Eesti Õpilasmaleva töösuvi. Malevlased kogunevad Kanutiaia pargis, kust liigutakse rongkäiguga Kaitseliidu Tallinna Maleva Orkestri saatel läbi vanalinna Raekoja platsile.

Käesoleval aastal pakub SA Õpilasmalev tööd 1000 noorele, mis on viimase viie aasta osalejaterohkeim. Pealinna noori võib suvel toimetamas näha 23 erinevas linnavälises ning 23 linnasiseses rühmas, nende hulgas töötab ka üks üliõpilaste ehk EÜE rühm.

Tänu jätkuvale ettevõtjate omapoolsele vajadusele suviste lisatöökäte järele, on iga aastaga töövaldkondadevaheline valikuvõimalus noorte jaoks laienenud. Peamisteks töödeks, kus noored rakendust leiavad, on marjakorjamine, abi- ja koristustööd erinevates taludes ja objektidel, turbaraba hooldamine, haljastus ning erinevad abitööd kaubandusettevõtetes.

„Meie esmaseks sihiks on kahtlemata noored ise, et nad saaksid oma kirevasse ellu ka esimese tõelise töökogemuse võimalusterohkema tuleviku kindlustamise eesmärgil. Seetõttu on oluline hoida valikuvõimalused rühmade vahel mitmekülgsena, mis omakorda sõltub suures osas tööandjatest ning nendepoolsest huvist kaasama oma ettevõtlusesse arenevaid noori. Õnneks oleme suutnud hoida pidevalt sujuvat koostööd kauaaegsete koostööpartneritega, kuid samas olnud atraktiivne võimalus ka igal aastal uusi töövaldkondi pakkuvate ettevõtjate jaoks, nii et noored saavad tõesti valida meelepärase töökoha suveks vastavalt enda eelistustele,“ rääkis SA Õpilasmalev juhataja Maarja Saavik.

Seotud lood:

Kui varasematel aastatel valitses malevlaste tööväljal põllumajandussektor, siis üha enam tunnevad huvi noorte palkamise vastu
kaubandus- ja teenindusettevõtted.

„Sel aastal jätkame koostööd Statoil Fuel & Retail Eesti AS-ga, kes on taaskord meie suurim tööandja, kuid lisandunud on mitmed teised nö suuremad ja tuntud ettevõtted nagu Grossi kauplused ning erinevad Pärnu SPA-d. Just töö hotellides ongi käesoleval aastal täiesti uuenduslik, millega malevlased varem kokku puutunud ei ole.

Loodetavasti antud trend uute tööde lisandumise näol jätkub ka tulevatel aastatel, nii et julgustan meie ettevõtjaid tõsiselt mõtlema noorte tööhõive suurendamise peale,“ selgitas Saavik.

Üks malevavahetus kestab vastavalt kaks või kolm nädalat ning suvi lõpetatakse üleriigilise kokkutulekuga 12.-14. augustil Raplamaal Toosikannu Puhkekeskuses.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare