FOTOD: Trofeenäitus ootab vaatama nii sarvi kui uhkeid karunahku

 (1)
IX jahitrofeede näituse avamine Amserv Järve müügisalongis
IX jahitrofeede näituse avamine Amserv Järve müügisalongisFoto: Bianca Mikovitš

Sellest nädalast on Amservi Järve automüügisalongis avatud jahitrofeede näitus. Eesti parimate trofeede väljapanek on moodustunud regionaalsete mõõtmiste tulemusel väljaselgitatud kogumikust ja toimub juba 11. korda. Näiteks saavad külastajad näha Hiiumaalt kütitud Eesti suurimaid hirve sarvi.

“Trofeede väärtustamine on sama vana traditsioon kui jahipidamine ning seda võib pidada ühe kultuurse jahiriigi tunnuseks,” ütles Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuht Tõnis Korts, “sellega näidatakse üles austust uluki vastu ja tehakse kummardus emakesele loodusele”.

Trofeede näituse peakorraldaja Andres Lillemäe sõnas: “Teadusmaterjalina on aastate jooksul kogutud ja hinnatud trofeede kollektsioonid ulukipopulatsioonide seisundi näitajatena hindamatud. Lisakse sellele, et jahitrofeede näitust on huvitav vaadata, näitab see veel seda, et võime uhked olla oma seniste jahinduslike toimetamiste üle“.

Esimene jahitrofeede näitus toimus 1968. aastal Tallinnas. Tänavu oli trofeede näituse avamisel jahimeestel võimalus näha ka kodumaise karusnahatööstuse toodetud rõivaid – kaubamärk „Linda“ tooteid esitlesid küttide rõõmuks modellid.

Trofeede näitus on avatud 13.–18.04 kell 10.00–18.00 ja 19.04 kell 10.00–15.00. Igal päeval toimuvad ka loodusteemalised/jahinduslikud töötoad.

Eesti Jahimeeste Selts koondab anda alla enamikku Eesti 15 000 jahimehest. 

Lähemalt saab trofeenäitusest lugeda 16. aprilli Maalehest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare