„Meie sündmust iseloomustab rahulik kulgemine,“ ütles saunanädala üks eestvedajaid Eda Veeroja. „Suitsusaun nõuab rahulikku kulgemist, enese sisse vaatamist. See ei ole maraton ega kiirustamine. Lisaks saunale on oluline roll ka traditsioonilisel pärimusmuusikal ja käsitööl, mis on osa sellest nädalast. Samuti toimuvad erinevad õpitoad, mis on tihedalt seotud suitsusauna ja loomuliku eluviisiga.“

Nädal algab 8. augustil kell 12 Mooska talus saunateemalise pärimusmeditsiini õpitoaga Mikk Sarve juhendamisel. Samal ajal saavad Ööbiksaare talus huvilised õppida palgi tappimist ja varamist saunameistri Aivar Jallai juhendamisel. Õhtul oodatakse saunakülalisi Tuulepesa tallu iloõdakule laulma ja pillimängu kuulama.

Suur saunapäev on aga laupäev, mil üheksa saunaperet teevad saunade uksed lahti. „Sel päeval on külalised kaasatud kõikidesse tegevustesse, mida tuleb ühel saunapäeval teha: puude ja vee tassimine, sauna kütmine, ühise toidu valmistamine, saunaskäik. Nii veedetakse üks loomulik päev ühes Haanjamaa saunas,“ ütles Veeroja. Päev algab kell 10 Haanja rahvamajas, kus saunapäevale registreerunud juhatatakse saunaperede juurde.

Saunanädal lõppeb pühapäeval kohalikke suitsusaunu tutvustava ringsõiduga algusega Plaani külast. Kell 13 avab aga Suurel Munamäel uksed Suvõtarõ, kus Haanjamaa naiste eestvedamisel saab meisterdada, maalida ja putru keeta.

Suitsusaunanädala korraldab koos saunaperedega MTÜ Haanja Kultuurikoda. Toetavad Vana Võrumaa kultuuriprogramm ja Eesti Kultuurkapital.

Täpsem programm ja lisateave: www.haanja.eu/sann ja www.mooska.eu/sann