Haapsalu kahele pagulasperele lisandub sügisel veel üks-kaks peret

 (44)
Haapsalu kahele pagulasperele lisandub sügisel veel üks-kaks peret
Haapsallu elama asunud Süüria sõjapõgenik võttis kodust kaasa tööriistad, et uues elupaigas saaks oma oskusi kasutades peret toita. Mees on meister kaunite mosaiikide valmistamises. Sven Arbet

Haapsalu kaks pagulasperet püüavad kohaneda eluga Eestis, kuid MTÜ Pagula juhi Innar Mäesalu sõnul on kõige suurem mure leida tööd.

Tööd on raske leida, kuni ei osata eesti keelt ja siiamaani tuleb peredel elada veidi üle 700eurose sotsiaaltoetusega, kirjutab Lääne Elu.

Perede tugiisik ei ole kuulnud, et Haapsalus oleks keegi neile liiga teinud või riidu kiskunud. Küll aga mõjub pikaajaline stress ja ebakindlus tervisele. Välja löövad kroonilised haigused, aga tunda annavad ka hambad, nii et mõlemad pered käivad hoolega hambaarsti vahet.

Mäesalu andmeil tuleb sügisel Haapsallu veel üks-kaks sõjapõgenikuperet. Kes nad on, selgub paar nädalat või kuu enne saabumist.

Eile saabus Kreekast Eestisse Euroopa rändekava alusel vastu võetud Iraagi perekond. Perele tuli vastu tugiisik ja nad liikusid edasi oma uude koju Lääne-Virumaal.

Peres on lisaks emale ja isale kolm last. Pereisa on õppinud elektrikuks ja sellel erialal töötanud, pereema on olnud kodune, teatas siseministeerium.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat lihtsamatest ehitustöödest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare