Haapsalu tahab vanalinna suurürituste ajaks autodele sulgeda


Valge daami aeg
Haapsalu vanalinn.Foto: Andres Putting

Suurüritusteaegse parkimiskorralduse parandamiseks plaanitakse Haapsalus kaardistada võimalikud parkimisalad, piirata suurürituste ajal autode pääsu vanalinna ja kasutada liikluse reguleerijaid.

Juuni lõpus istusid ühise laua taga Lääne maavalitsuse, Haapsalu linnavalitsuse ning politsei ja päästeameti ametnikud, et arutada, kuidas parandada suurüritusteaegset parkimiskorraldust Haapsalus.

Kokkusaamise peamine põhjus oli, et ürituste külastajad pargivad vanalinna kitsad tänavad nii umbe, et operatiivautod ei pääse vajadusel läbi.

„Haapsalu vanalinnas on palju puumaju ja kui seal mingi õnnetus peaks juhtuma, ei pääse ka päästeautod õnnetuskohale,” ütles Lääne Elule Läänemaa liikluskomisjoni esimees ja maavalitsuse ühistranspordi vaneminspektor Alar Tõnisson.

Tõnissoni sõnul sai viimaseks piisaks karikasse juuni alguses toimunud veinipäevad, mille ajal liinibussil polnud võimalik Lahe tänava kaudu Holmil asuvasse lõpp-peatusse pääseda ning sel ajal õppust pidav kaitseliit ei saanud oma rasketehnikat linnast välja viia.