Haapsalust üle silla Noarootsi?

 (8)
Noarootsi abivallavanem Aivo Hirmo
Noarootsi abivallavanem Aivo Hirmo usub, et sillal oleks positiivne mõju maakonnale laiemalt.Foto: Rauno Volmar

Noarootsi ja Ridala vald ning Lääne maavalitsus tellisid üle 10 000 euro maksva uuringu, mis peaks vastama küsimusele, kui mõttekas oleks ehitada Noarootsit maakonnakeskusega ühendav sild.

Uuring valmib järgmise aasta aprillis. Noarootsi abivallavanem Aivo Hirmo usub, et sillal oleks positiivne mõju maakonnale laiemalt, vahendas Juhan Hepner ERR-i raadiouudistes.

Praegu tuleb Noarootsist Haapsallu sõitmiseks teha mitmekümnekilomeetrine ring, sest kahe piirkonna vahele jääb Haapsalu laht. Üle mere oleks teekond aga paarikilomeetrine. Selle tõttu on juba pikka aega olnud juttu sellest, et võiks ehitada Noarootsi poolsaarelt algava silla, mis viiks Haapsalu külje all Ridala vallas asuva Uuemõisani. Lääne maavanem Neeme Suur leiab, et sild ühendaks Haapsaluga nii looduslikult kui kultuuriliselt atrakttiivse Noarootsi ja kasu saaksid sellest mõlemad.

Silda käsitlev uuring valmib 2017. aasta aprillis. Uuring läheb maksma 10 800 eurot ja seda finantseerivad Noarootsi ja Ridala vald ning Lääne maavalitsus.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare