Häid seenekohti leiab nüüd RMK mobiilirakendusest

 (2)
Indrek Hein seenemetsas
Foto on illustreerivFoto: Bianca Mikovitš

Sügishooaja puhul uuenes RMK mobiilirakendus infoga riigimetsades olevate metsaandide korjekohtade kohta. Rakendusest leiab ka levinud marja- ja seeneliikide kirjeldusi ning pilte, häid retsepte ning metsaandide säilitamise õpetusi.

„Kui üldiselt on teada, et eestlased oma parimate seene- ja marjakohtade asupaika naljalt ei paljasta, siis RMK mobiilirakendus on abiks neile, kel oma lemmikpaiku veel välja kujunenud pole,“ kirjeldas RMK loodushoiuosakonna juht Marge Rammo. „Samuti saab metsaandide jaotusest teada, milliseid seeni kõlbab üldse korvi panna ja mida nendega hiljem ette võtta.“ Rakenduses on võimalikud seene-marjakohad esitatud maakondade kaupa, juures on ka kohalesaamise õpetus. Kohad on valitud lähtuvalt metsatüübist ja teadmisest, mis liiki seeni ja marju seal kasvada võiks.

Metsaandide info RMK mobiilirakenduses on saadaval nii eesti kui ka vene keeles ja seda kõikidel populaarsetel nutitelefonide tarkvaraplatvormidel. Rakenduse praegustel kasutajatel võib olla tarvis metsaandide info nägemiseks mobiilirakendust uuendada.

Avaliku sektori teenuste kategoorias tänavu Eesti parimaks valitud RMK mobiilirakendus peegeldab RMK kodulehel olevat looduses liikuja infot. Sealt leiab lisaks metsaandide teabele ülevaate ümbruskonnas asuvatest RMK matka- ja õpperadadest, telkimisaladest, lõkkeplatsidest, looduskeskustest ja teistest puhkeobjektidest. Kõiki RMK puhkeobjekte saab otsida lähtuvalt enda asukohast, objekti tüübist või maakondlikust paiknemisest. Samuti on rakenduses ilmainfo, loodushäälte helinad ja RMK metsauudised.

Teavet metsaandide kohta leiab ka RMK veebist aadressil loodusegakoos.ee/puuri-uuri/metsaannid. RMK mobiilirakenduse arendajad on BrightSpark ja Deveton.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare