Haljala ja Kadrina jätkavad ühinemisläbirääkimisi

 (1)

6RS27DEC06S2.jpg
Foto on illustratiivne.Foto: Rene Suurkaev

Volikogud on määranud kummastki vallast esindajad, kelle ülesandeks on ühinemiskõneluste käigus osapoolte huvide esindamine, kirjutatakse Kadrina valla kodulehel.

Toimunud on kolm juhtrühma koosolekut ja kokku on saanud valdkondlike komisjonide liikmed. Komisjonid on moodustatud hariduse, sotsiaalia, majanduse ja kultuuri valdkondades.

Ühinemiskõneluste käigus määratletakse ühinemise eesmärgid. Konkreetsed kokkulepped nende saavutamiseks pannakse kirja ühinemislepingusse. Senine arutelude käik on kinnitanud läbirääkijate koostöövalmidust. Läbirääkimiste tulemusena saavutatud kokkulepped on protokollitud ja avalikkusele kättesaadavad Haljala ja Kadrina valdade kodulehtedel.

Samuti on osapooled töötanud välja ühinemisläbirääkimiste ajakava. Selle kohaselt on soov ühinemislepingu esimene tööversioon saada kokku augusti lõpuks. Sellele järgnevad septembris arutelud vallarahvaga, kus kõigil on võimalus lepingusse oma ettepanekuid esitada.

Haljala ja Kadrina vallad ootavad jätkuvalt ühinemisläbirääkijate laua taha Vihula valla esindajaid. Järgmised töökoosolekud on kavandatud augustisse.

Kolme valla ühinemise tulemusena tekiks uus omavalitsusüksus, mille elanike arv oleks ligi 9 500 (seisuga 01.01.2016 - 9415 elanikku) ja pindala 902,93 km².

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare