HARULDASED KAADRID | Lahemaal jäi videosse metskitsi ründav ilves

 (18)
HARULDASED KAADRID | Lahemaal jäi videosse metskitsi ründav ilves
Foto: Kaader videost

Möödunud laupäeval püüdis loodusvaatlejate kaamerasilm Lahemaa rahvuspargis kinni esialgu põllu jalutavad metskitsed, kuid seejärel ilmus ootamatult kaadrisse õhtusööki jahtiv ilves.

"Karu jäi neil nägemata, aga ilvese - ja veel sellises haruldases olukorras! - nägid nad ära," ütles Maalehele Hollandist pärit loodusturistide filmitud video kohta Lahemaal loodusretki korraldav Martin Piispea.

Nädalaks Eestisse loodusvaatlusi tegema tulnud kolmest hollandlasest ühele tegi tol päeval haige põlv pisut liiga ja ta otsustas metsas jalgsi ringi kondamise asemel koos kaaslasega autoga loomi otsima minna.

"Tegin neile marsruudi valmis, et sõitke siit ja siit, peatuge siin ja siin. Ja nad läksidki. Õige pea hakkas minuga jalgsi metsa tulnud retkekaaslase mobiilile laekuma sõnumeid loomadest, keda nad neis kohtades nägid: rebane, kitsed ... ja siis järsku ilves! See oli kirjutatud lausa suurte tähtedega," naeris Piispea.

Kell oli siis nelja-viie tuuris pärastlõunal. Ilves kõndis üle põllu. Peitis end ära. Seejärel jalutasid talle ette rahumeeli einet võtvad kitsed. Ilves luuras tükk aega ja siis ründas. Kuid jäi tühjade käppadega - saak pages käest.

Piispea sõnul pidigi asi nii olema, et saagi saab ilves kätte alles viiendal või kuunedal korral, esimene rünnak õnnestub harva.

Karu, keda hollandlased Eestisse vaatama tulid, nad aga ei näinudki. Metsaotti kohtas ja pildistas Piispea metsas järgmisel päeval pärast hollandlaste lahkumist.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare