Heategijate toel võib Eestisse jõuda innovatiivne sünnitustugiseade

 (2)

PELGULINNA SÜNNITUSMAJA
Foto: Annika Haas

Soomes on loodud innovatiivne tugiseade normaalse sünnituse toetamiseks. Relaxbirthii-nimelise seadme töötas välja ämmaemand ja ettevõtja Eija Pessinen, kes pälvis selle eest 2009. aastal Euroopa parima naisleiutaja tiitli.

Tõstespordiga tegelenud Pessinen teadis, kuidas oma lihaskonda kontsentreeritud jõupingutuseks rakendada. Tema kogemused ämmaemanda praktikast näitasid, et naise jõud võib sünnitamisel raugeda, sest horisontaalasendis ei ole lihtne oma lihaskonda tõhusalt tööle rakendada ja jõudu õigesti suunata.

Pessinen pani ka tähele, et ämmaemandad teevad sageli oma tööd kõveras ja ebamugavas asendis. Paljud on sunnitud võtma taastumispause selja, õla- või käeliigeste ülekoormusest tingitud haigestumiste tõttu. Eelpool loetletud probleemidele lahendust otsides töötas ta välja tugiseadme Relaxbirth.

Esimese Relaxbirth tugiseadme ostu plaanitakse ka Eestis. Seade leiaks kasutust Tallinna Tervisehoiu Kõrgkooli ämmaemaduse õppetooli ja Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku käsutuses.

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon korraldab soomlanna välja töötatud sünnitusabi kontseptsiooni ja tugiseadme Relaxbirth kasutuselevõtu toetamiseks heategevusliku kübarapeo. Üritus leiab aset homme, 12. augusti õhtul kell kuus Tallinna Botaanikaaia palmisaalis.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare