Hiiu maavalitsus on vastu St.Ola asendamisele Harilaiuga

 (19)

Hiiu maavalitsus on vastu St.Ola asendamisele Harilaiuga
St. OlaFoto: Priit Simson

Augusti viimasel päeval teatas riigifirma OÜ TS Laevad, et 1. oktoobrist jäävad Hiiumaa liinile parvlaevad Regula ja Harilaid, kuna kavandatud uutest laevadest ükski ei jõua kohale tähtajaks, 1. oktoobriks.

Hiiu maavanem Riho Rahuoja ütles, et selliste laevade ja sõiduplaaniga langeb veovõime liinil alla kriitilise piiri. Suurimat rahulolematust põhjustavad kell 6.30 väljuvad reisid, millega mõlemas suunas käib tihe kaubavedu, kirjutab Hiiu Leht.

“Harilaid ei mahuta vajalikku hulka veokeid. Kaupade hilinemine põhjustab aga suurt kahju saare majandusele ning Harilaiult maha jäävad sõidukid loovad olukorra, kus ka järgmiselt, Regula reisilt jääb sõidukeid maha ja nii terve päeva jooksul,” on kirjas maavalitsuse saadetud pressiteates.

Maavalitsus näeb ainuvõimaliku lahendusena, et 1. oktoobrist jätkaksid Hiiumaa liinil Regula ja St.Ola ning praegu kehtiv sõiduplaan kuni uute laevade liinile toomiseni.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare