Hiiu vallas vahetus kolmandat korda võim

 (5)

Hiiu vallas vahetus kolmandat korda võim
Georg LinkovFoto: Urmas Lauri

Päev enne umbusaldushääletust astus Georg Linkov Hiiu vallavolikogu esimehe kohalt tagasi ja Hiiu vallas vahetus taas võim. Kolmandat korda viimase kümne kuu jooksul.

Esmaspäevasel, 4. juuli Hiiu vallavolikogu erakorralisel istungil luges Linkov ette oma avalduse, milles ütles, et astub volikogu esimehe kohalt tagasi eelolevate ühinemisläbirääkimiste ja Hiiumaa tervikliku ühinemise huvides, kirjutab Hiiu Leht.

Järgnes põhjalik vaidlus selle üle, kas volikogul on kohe õigus valida uus volikogu esimees ja aseesimees või tuleks see lükata augustikuu volikogu ajaks. Opositsiooni jäänud püüdsid leida argumente, miks valimised edasi lükata, kuid uus koalitsioon oli järjekindel ning valis 11 häälega esimeheks Jüri Ojasoo ja aseesimeheks Jaanus Berkmanni.

Volikogu istungil ütles Linkov, et on Ojasoole volikogu esimehe kohta pakkunud juba kuus kuud ja avaldas toetust tema otsusele see lõpuks vastu võtta. Volikogu liige Jaanus Berkmann päris Ojasoolt, miks ta nüüd nõustus. Ojasoo vastas, et Linkovi pakkumine eeldas, et vallavanem Reili Rannale tulnuks avaldada umbusaldust ja alles siis oleks tema jaoks vabanenud volikogu esimehe koht. “Ma ei olnud nõus Reilile umbusalduse avaldamisega,” ütles Ojasoo.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare