Hiiumaa esimene näituselt kunstivargus lõppes kurvalt

 (2)
Hiiumaa esimene näituselt kunstivargus lõppes kurvalt
Foto: Kollaaž/Pääro Metsand "Võrk tuules" (Facebook)

22. detsembril alustas politsei kriminaalmenetlust, kuna päev varem varastati Kärdla kultuurikeskuse näitusesaalist fotograaf Pääro Metsandi digigraafiline teos “Võrk tuules”.

Vargusega tekitati varalist kahju 500 eurot. Varastatud teose suurus oli 60 korda 80 sentimeetrit, see oli raamitud ja kaetud õhukese pleksiklaasiga.

Kunstnik teatas sotsiaalmeedias, et töö on käsitsi signeeritud ainueksemplar ja trükifail ei ole kuskilt avalikkusele kättesaadav, seega kellegi kodu seinal seda tööd paberile trükituna olla ei tohiks.

"Pilt oli galerii uksest kaugeim ja kõige paremini nähtav nii ruumist seest, kui ka väljast läbi akna. Seetõttu ei ole tegemist juhusliku "seinalthaaramisega"," kirjutas Pääro Metsand pärast teose kadumise avastamist oma Facebooki lehel.

Teadaolevalt on tegemist Hiiumaa esimese kunstivargusega otse näituselt.

Juhtumi esialgne lahendus selgus eile, kui autor teatas, et pilt leiti tükkidena ja kasutamiskõlbmatuna.

“See oli topitud väga avalikus kohas asuvasse prügikasti, raamist välja võetud ja kortsutatud, klaas lõhutud,” rääkis Metsand Hiiu Lehele.

Ta oletas, et kuna pilti hakati sotsiaalmeedias kohe otsima, ei juletud seda seinale panna ja teost prügikasti toppides püüti varguse jälgi kustutada.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare