Hiiumaa kuivatatud lestaribadest sai suveniir

 (5)
lestakala
LestakalaFoto: Andres Putting

Täna, 14. juunil avalikustas Eesti Rahva Muuseum tänavu kevadel välja kuulutatud toidusuveniiri konkursi tulemused. Esimese koha pälvis Hiiumaa toode Kuivatet lesta ribad (Stonefish OÜ), teise koha Ruuge mahe kasesiirup (Kasekunst OÜ) ja kolmanda koha Kanepiõli (Perfect Plant OÜ).

„Esimese koha pälvinud tootel on väga selge seos Hiiumaa kohaliku toidupärandiga alates toorainest kuni legendini, olles nii kõige kõrgema potentsiaaliga toidusuveniir. Konkursi järel arendame koostöös tootjaga ka pakendi disaini, mis toote olemuse suveniirina veelgi paremini esile tooks,“ ütles hindamiskomisjoni esinaine, ERMi teadur Anu Kannike.

Foto: ERM

Toidupärandil põhineva tootearenduse toetamiseks ja ERMi toidusuveniiri märgise tootmisse kaasamiseks premeeritakse esikohta 300 euroga ning teist ja kolmandat kohta 100 euroga. ERMi toidusuveniiri märgisega tooted planeeritakse muuseumipoodi müügile tuua hiljemalt tänavu sügisel.

Seotud lood:

Konkursile laekus 28 võistlustööd 20 tootjalt ning võidutööde kõrval oli esindatud nii kama, trühvlid, leib kui ka kuivatatud aia- ja metsaannid. Hindamiskomisjon andis välja kolm auhinnalist kohta. Auhinnatutel on õigus kasutada oma toodete reklaamis märgist „ERMi toidusuveniiri konkursi võitja“.

Konkursi hindamiskomisjoni kuulusid Anu Kannike (ERM), Pille Runnel (ERM), Kairi Ustav (ERM), Liina Kuzemtšenko (ERM), Merle Roomets (ERM), Reet Piiri (ERM), Anu Järs (ERM), Ester Bardone (Tartu Ülikool), Ülle Jukk (Jõgevamaa Koostöökoda) ja Kai Lobjakas (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum).

Konkursile olid oodatud kohalikku toidupärandit ja toorainet väärtustavad võistlustööd. Osaleda võisid kõik füüsilisest isikust ettevõtjad ja juriidilised isikud.

ERMi toidusuveniiri konkurss korraldati osana ERMi toidukultuuri arendamise projektist „Konkurentsivõimeline teadustegevus ERMi akadeemilistes vastutusvaldkondades“, mida toetab EL Regionaalarengu fond.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare