Hiiumaa lähistele kavandatavate meretuuleparkide vastu minnakse taas kohtusse

 (13)

tuulik
Foto: Siim Lõvi

Mittetulundusühing Hiiu Tuul otsustas kohtus vaidlustada Hiiumaa merealade teemaplaneeringu, mis muuhulgas lubaks ehitada saart ümbritsevatele madalikele suuri meretuuleparke.

See on vabatahtlikest koosneva ühingu jaoks teine kohtuasi, milega nad üritavad peatada suurte meretuuleparkide ehitamist Hiiu saare rannikule. Eelmise hagiga nõuab ühing maakonna tuuleenergeetika teemaplaneeringu tühistamist.

Hiiu Tuul MTÜ õigusnõustajaks on endise õiguskantsleri ja vandeadvokaadi Indrek Tederi advokaadibüroo TEDER.

Laupäeval korraldas ühing avaliku koosoleku, kus tutvustati ranniku lähedale rajatavate meretuuleparkide planeeringut ja ühingu senist tegevust.

Koosolekut juhtis Igor Prigoda, ettekanded tegid ühingu juhatuse liige Inge Talts ja Andres Kurik. Oma ettekandes juhtis Talts tähelepanu, et maailmas puudub kogemus nii mastaapse tuulepargi ehitamisest kui kavandatakse Hiiumaa rannikumerre.

Olulisima probleemina näevad ühingu liikmed, et suur hulk väga suuri tuulegeneraatoreid kahjustab loodus- ja elukeskkonda.

Allikas: Hiiu Leht

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare