Hiiumaal jäi metssigade küttimislimiit määramata

 (13)

Metssigade arvukuse vähendamine Paljassaares
Foto: Andres Putting

Lääne-Eestile lähenevast seakatkust hoolimata ei nõustunud jahimehed metssea küttimismahtu suurendama. Esmaspäeval toimunud jahindusnõukogu koosolekul kinnitati kitse, hirve ja põdra laskmismahud.

“Metssigade osas ei saanud kokkuleppele,” ütles jahindusnõukogu liige ja erametsaseltsi juhatuse esinaine Aira Toss.

Toss vahendas, et jahimehed on jätkuvalt arvamusel, et Hiiumaalt ei ole võimalik küttida 2000 siga ja nende ettepanek oli 1509 ehk täpselt sama palju kui kütiti eelmisel jahihooajal.

Seda on küll kaks korda enam kui jahimeeste soovina kirjas keskkonnaagentuuri (KAUR) ulukiseire tänavuses aruandes, kuid ikkagi mitte piisavalt.

“Selle numbriga ei saa leppida, seda on liialt vähe,” kinnitas Toss. “Metssiga on saarel jahindusprobleemiks number üks ja jahimeestel oleks aeg aru saama hakata, et sellist karja Hiiumaal enam pidada ei ole võimalik – kogukonna ja maaomanike taluvuspiir on ületatud.”

Jahimeeste esindaja nõukogus Rein Urman omapoolset kommentaari lisada ei soovinud, vaid soovitas seda küsida Hiiu maakonna jahindusnõukogu esinaiselt Kaja Lotmanilt. Lotman viitas, et ka keskkonnaagentuuri eluslooduse ulukiseire aruandes soovitati Hiiumaal küttida 2000 metssiga. Kuna konsensust ei sündinud, jäi sigade laskmislimiit siiski kinnitamata.

Allikas: Hiiu Leht

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare