HOMSES MAALEHES | Kas tarbijaid eksitatakse? Sinimustvalge lipumärgiga vorstikesed on valmistatud hoopis odavast importlihast

 (52)
Kaupo Kutsar võitleb selle eest, et Eesti lipu märk oleks peal vaid kodumaisest toorainest toidukaubal
Kaupo Kutsar võitleb selle eest, et Eesti lipu märk oleks peal vaid kodumaisest toorainest toidukaubal.Foto: Argo Ingver

“Väga paljud tarbijad arvavad, et ostes lipumärgiga tooteid, toetavad nad Eesti põllumehi,” selgitas Valgamaa lihaveisekasvataja Kaupo Kutsar. “Tegelikult on osa lipumärki kandvatest vorstidest tehtud odavast importlihast ja põllumeestel ei ole seetõttu võimalik oma loomi Eestis müüa.”

Tema hinnangul on ka märgi juures olev kiri “Toodetud Eestis” eksitav, pannes arvama, et tooraine on toodetud Eestis. Selle asemel peaks olema kirjas, et toode on valmistatud Eestis.

“Lipumärgi osas peaks päritolule viitava märgistuse juures ilmselt olema märgitud põhitooraine päritolu, kui see ei lähe kokku selle maaga, millele lipp viitab. Eesti lipu puhul siis Eesti,” ütles maaeluministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai. “Märki ära kaotama ei pea, iseasi on, kuidas tarbijad sellisesse märki hakkavad ostuotsust tehes suhtuma, kui seal kõrval on märgitud, et põhitooraine ei pärine Eestist.”

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp aga väitis, et toiduliidu lipumärgi eesmärk on anda teada, et tegu on Eestis valmistatud tootega, ning tooraine päritolu pole see kunagi tähistanud.

Mil moel on vaidlusse sekkunud Euroopa Komisjon, sellest loe homsest Maalehest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare