HOMSES MAALEHES: Tõestatud - kõige raskem on pääseda silmaarsti juurde

 (23)
SILMAARST
FOTO: KRISTO NURMIS

Maaleht korraldas eelmisel reedel eksperimendi, kus küsisime anonüümselt kõigi maakonnahaiglate, aga ka kolme Tallinna suurhaigla ja Tartu ülikooli kliinikumi registratuuridest, millal on esimene vaba aeg pääseda kolme eriarsti – kurguarsti, nahaarsti ja silmaarsti – vastuvõtule.

Test näitas, et maakonniti on pilt vägagi erinev. Valitud kolme eriarsti puhul osutus kõige lihtsamaks pääseda kurguarsti jutule. Juba esmaspäeval saanuks kurku ette näidata kuues haiglas 18st: Jõgeval, Kohtla-Järvel, Paides, Haapsalus, Raplas ja Valgas. Päev hiljem ka Narvas. Seevastu Kuressaares oli esimene vaba aeg alles 29. detsembril. Ent Viljandis pakuti kogunisti veebruari, kusjuures aegu kirja panna veel ei saanud, seda hakatakse tegema alles 1. detsembrist.

Nahaarstile saanuks kõige rutem Põlvas, juba selle nädala teisipäeval. Novembris jõudnuks nahaarsti juurde veel Võrus, Rakveres ja Haapsalus. Paraku oli Pärnus ja Kärdlas aga järjekord märtsikuus, kusjuures Hiiumaa haiglast kinnitati, et nime saavad nad märtsiks kinni panna, kuid täpset kuupäeva tuleb neilt veebruaris üle küsida. Jõgeval pole aga nahaarsti sootuks.

Kurgu- või nahaarstist veelgi raskem on pääseda silmaarsti juurde.

Tüüpilisim vastus registratuuridest oli, et kui tahate varem arstile saada, helistage tihti, veel parem iga päev. Et ehk on keegi oma järjekorrast loobunud.

Millises maakonnahaiglas kõige kiiremini eriarsti juurde pääseb, sellest loe homsest Maalehest.