Hooletute lõkketegijate suhtes alustatakse menetlust

 (1)

Hooletute lõkketegijate suhtes alustatakse menetlust
Foto: Veiko Vares

Möödunud nädalavahetusel sai hulk kulupõlenguid alguse elanike hooletust lõkkepõletamisest, kus ei hoolitud tuule tugevusest ning lõkkeid ei valvatud, teatab päästeamet.

"Lõkke põletamisel tuleb arvestada nii tuule suuna kui tugevusega, lõkkease peab olema piiratud mittepõleva pinnase või materjaliga ja käepärast peavad olema esmased tulekustutusvahendid, et tuli kaugemale ei leviks," selgitas Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik.

Enamus hävitavatest ja ohtlikest kulutulekahjudest saab enamasti alguse hooletust või tahtlikkust inimtegevusest. Kulupõlengud teevad kahju keskkonnale ja elusloodusele ning põlengutes satub ohtu inimeste vara. Eelnevatel aastatel on kulupõlengutes hukkunud ka inimesi.

"Päästekeskuse operatiivkorrapidajad jälgivad oma tööpiirkonnas jätkuvalt tuleohutusnõuete täitmist lõkkepõletamisel. Menetlusinspektorid on alustanud hooletute lõkkepõletajate suhtes, kes põhjustasid kulupõlenguid, ka väärteomenetlusi ning sellega jätkatakse," ütles Kiik pressiteate vahendusel.

Täpsemaid lõkketegemise juhtnööre saab küsida päästeala infotelefonilt, helistades numbrile 1524.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare