Hülgepojad kipuvad maismaale ukerdama

 (2)
Hüljes pojaga
HülgepoegFoto: Tiit Blaat

Reede pärastlõunal märkasid Kuressaares patrullis olnud politseinikud Väikese väina tammil hülgepoega, kes otsustas siiski ise vette tagasi minna. Reede õhtul tuli aga häirekeskusse teade Kuressaares Aia tänaval muruplatsil olnud hülgepojast. Päästjad püüdsid looma kinni ja lasid Roomassaare sadamas vette tagasi.

Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi ütles Saarte Häälele, et praegu on käes tänavu kevadel sündinud hallhülgepoegade emast võõrutamise aeg. Noorloomad hajuvad sünnikohast laiali, otsivad sobivaid elupaiku ja harjuvad iseseisva eluga, rääkis Talvi, kelle sõnul on see keerukas ja õrn eluetapp.

Talvi sõnul peaks vähimagi võimaluse korral looma põhimõtteliselt rahule jätma (näit mererannas, sadamas jms). “Igale metsloomale on parim, kui teda võimalikult vähe häiritakse ja talle liigselt tähelepanu ei pöörata,” selgitas looduskaitse peaspetsialist. Samas möönis ta, et kui tegu on siiski leidja hinnangul hülgele või inimesele ohtu kujutava olukorraga – loom on sõidutee lähedal, asulas jms –, peaks leitud hülgest kohe teatama telefonil 1313. 

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare