Hundid murdsid Saaremaal nädalaga poolsada lammast

 (8)
Tõnu Mägi ja mükokoer Mükoloog
Lambad.Foto: Sven Arbet

Möödunud nädalal murti Saaremaal lambaid kahes piirkonnas – kui teisipäeva öösel jäi huntide teele ette 20 lammast Valjala-Pihtla piiril, siis laupäeva öösel vastu pühapäeva murti teist samapalju lambaid veel ka Karalas.

Viimaste omanik Aarne Juulik rääkis Meie Maale, et 33-pealisest karjast murdsid hundid maha vähemalt üheksateist lammast. Samuti oli karjas vigastatud loomi, kes Juuliku sõnul samuti hukkamisele saadetakse, kuna suvised haavad lähevad teatavasti mädanema ja üldjuhul ära ei parane.

Omaniku sõnul on see juba kolmas aasta, mil hundid tema lammaste kallale kipuvad. Seekordne murdmine polnud tänavu samuti esimene.

Seoses rohkete murdmistega väljastas keskkonnaamet augusti alguses Saaremaale kaks erakorralist hundiküttimisluba. Suuremad kahju- ja suure huntide arvukusega piirkonnad asuvad Lümanda, Üru, Kihelkonna, Kärla, Kuumi, Mustjala, Eikla, Aste, Võhma, Metsküla, Leisi, Karja, Pärsama ja Orissaare jahipiirkonnas. Küttimise võimalus antigi nimetatud jahipiirkondade jahimeestele.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare