Ida-Viru vallad protestivad valitsuse otsuse vastu liita Ida-Virumaa vallad üheks omavalitsuseks

 (1)

Asula sildid Ida-Virumaal
Asula sildid Ida-VirumaalFoto: Rauno Volmar

Mitte ükski kaheksast vallast pole nõus valitsuse otsusega liita Ida-Virumaa kaheksa põhja- ja lõunapoolset valda üheks omavalitsuseks ning selleks loodetakse elanikkonna aktiivsele toele taas korraldatavatel rahvahääletustel.

Kuna valitsus otsustas, et Toila ja Alutaguse valla senine töö ühinemise nimel tuleb visata prügikasti ning omavalitsuste vastuseisule vaatamata teha kaheksast vallast üks hiigelvald, paistab, et omavalitsused valmistavad ette korralikku protesti, kirjutab Põhjarannik.

Põhimõtteliselt on langetatud otsus, et kaheksa valda omavahel mingeid läbirääkimisi pidama ei hakka, vaid koostööd tehakse jätkuvalt nende vahel, kellega ühiselu kavandati: Toila, Kohtla ja Kohtla-Nõmme ning Mäetaguse, Iisaku, Alajõe ja Tudulinna.

Nüüd peavad omavalitsused seadusest tulenevalt tegema ka uued rahvaküsitlused − eelmised nullis ära valitsuse otsus kaheksa valla liitmise kohta.

Kui vabatahtlikul ühinemisel oli paljudes valdades (välja arvatud Mäetagusel ja Illukal) rahvaküsitlusest osavõtt loid, siis nüüd ootavad vallad aktiivsemat osalemist, sest see oleks lisaargument valitsuse plaani vastu, kui rahvas näitab ühtset vastumeelsust. Lõunaregiooni valdades toimub küsitlus 9. ja 10. aprillil. “Me loodame suurt osalust, et välja tuleks 60-70 protsenti elanikest, kes ütleks oma sõna,” ütles Iisaku volikogu esimees Priit Palmet.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat köögiviljakasvatajale hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare