Jahis ainult naised: räägivad nii veenvalt, et lind lendab pähe

 (1)
FOTOD!

Jahis ainult naised
Jahis ainult naisedFoto: Argo Ingver

Kullavere jahiseltsi maadel toimus seitsmendat korda suurulukijaht „Jahis ainult naised“, kus ajujahis osales korraga Eesti jaoks tavatu hulk naiskütte.

Tänavune „Jahis ainult naised“ tõi kütid üle Eesti kokku Saare valda Jõgevamaale ning kolmes ajus said tublisti lipata nii koerad kui ajajad.

Nähti kitsi ja põtru ning ühele kütile tuli rebane päris ligi ja avastas inimese alles siis, kui see tasakesi liigutama hakkas.

Järvamaalt tulnud Aili suutis ajakirjanikuga vestelda aga nii vaikselt ja mõjusal et, et see ei seganud sugugi üht rähni, kes naiste peade kohale end sisse seadis ja trummeldas nii, et puru tuiskas.

Kuigi loomi nähti mitmesuguseid, kütiti päeva lõpuks üks vasikas ja põdrapull. „Neli pluss neli,“ täpsustas üks jahi korraldjatest, MTÜ Eesti Jahinaised juhatuse liige Tene Mäerand. Äraseletatult tähendab see, et põdral olid sarved, mille kummalgi pool on neli haru.

Mujal maailmas, eriti meie põhjanaabrite hulgas pole jahinaine mingi ime, Eestis aga võib jahiselts, kel vähemalt üks naine oma ridades ette näidata, juba üsna uhke olla.

Seotud lood:

Tõsi, selle harrastusega tegelemine nõuab vaprust, sest mitte kõik ei saa aru, et jahipidamine käib tänapäevase loodushoiu juurde ning karme sõnu kuulevad jahinaised anonüümsetes kommentaariumites rohkem kui küll. Selle vastu saab aga sisemise motivatsiooni ja isikliku säraga ning seda jahinaistel jagub.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare