Ka Viimsi vald läheb Peipsi äärde sibulaid ostma


Sibul kuivab.
Foto: Bianca Mikovitš

Väärtustades elanike tervist, tervislike eestimaiste aiasaaduste tarbimist, Eesti põllumeeste tööd ning koostööd piiriäärsete piirkondadega, otsustas sel aastal Viimsi vald lüüa kaasa Peipsi sibulate toomise algatuses.

Koostöös DPD kullerteenuste ja Rae vallaga tuuakse 14. septembril Peipsi sibulakasvatajate saagi Viimsi valda.

Juba neljandat aastat on naabervallas, Raes, toimumas omapärane sügisene sibulaaktsioon. Ettevõtmise tulemusena jõuab naabervalda septembris ligi 10 tonni Peipsiääre sibulaid, mis ka mujal Eestis on omamoodi kaubamärgiks saanud.

MTÜ Sibulatee esindaja Liis Pärtelpoeg rääkis Maalehele, et tänavune saak on keskmine, seda just ilma tõttu, mis ei soosinud sibulate kasvamist. "See on küll õunte pealt ennustamine, aga niipalju sibulaid ikka peaks olema, et 17. septembril toimuval sibulalaadal ja Sibulatee puhvetite päeval kõikidele tahtjatele jaguks," sõnas ta.

17. septembril avatakse Sibulateel üheks päevaks ägedad hoovid ja õued, et teha ruumi puhvetitele. Pakutakse head ja paremat nii kohapeal nautimiseks kui kaasa ostmiseks. Koju kaasa saab tõenäoliselt minna nii õunamahla kui isetehtud mooside-hoidiste-purgisalatitega. Samal päeval ka Varnja sibulalaat, kust saab endale talvesibula varud kaasa soetada.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare