Käina ja Hiiu valla ühinemise vastu on huvi ülinapp

 (1)
Käina ja Hiiu valla ühinemise vastu on huvi ülinapp
Allikas: Google Maps

Elanike huvi Käina valla ja Hiiu valla ühinemise vastu on enam kui leige – elanikke on küll rohkem, kuid küsitlusel osalejaid tõenäoliselt vähem kui kolm aastat tagasi kui ühinesid Kärdla linn ja Kõrgessaare vald.

Laupäevani sai Hiiu valla ja Käina valla ühinemisele vastata “ei” või “jah” internetiküsitlusel, pühapäeval-esmaspäeval olid hääletuspunktid avatud Kärdlas, Kõrgessaares ja Käinas. Kõrgessaare küsitluspunktis käis pühapäeval viis ja eile kella 14ks oli oma valiku teinud neli inimest, kirjutab Hiiu Leht.

Käina vallamajas avatud küsitluspunktis tegi pühapäeval oma valiku 11 ja eile pärastlõunaks 13, internetis vastajaid oli 28. Ka Kärdlas oli küsitlusel osalejaid vähe. Internetis ja küsitluspunktis kokku oli eile kella poole neljaks oma valiku teinud 37 vallakodanikku. Hiiu vallasekretär Helika Villmäe oletas, et hääletama ei tulda sellepärast, et riik on rahva eest ühinemised sisuliselt ära otsustanud. Ka teevad lõpliku ühinemisotsuse vallavolikogud, keda rahvaküsitluse tulemused, millised need ka oleks, ei kohusta samamoodi otsustama

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare