Käina vald taotleb haldusreformi seaduse tühistamist

 (6)

eesti kaart
AppleMarkFoto: Priit Simson

Käina vallavolikogu arutab homsel istungil, kas esitada riigikohtule taotlus haldusreformi seaduse osaliselt kehtetuks tunnistamiseks ja teha avaldus õiguskantslerile järelevalveks, kirjutab Hiiu Leht.

Taotluses on kirjas, et tänavu 1. juulil jõustunud haldusreformi seadus (HRS) on osaliselt põhiseadusvastane, kuna omavalitsusüksuse miinimumkriteerium (5000 elanikku) ja kohalike omavalitsuste sundühendamine on vastuolus põhiseadusest tuleneva KOV õigussubjektsuse garantiiga.

Samuti esineb vastuolu põhiseadusest tuleneva võrdse kohtlemise põhimõttega osas, milles see seab õiguse saada ühinemistoetust, sõltuvusse sellest, kas kohalikul omavalitsusel (KOV) on haldusreformi käigus õnnestunud vabatahtlikult ühineda, või sellest, kas KOVi kõrval esineb veel üks miinimumsuuruse kriteeriumile mittevastav KOV, millega ei ole ühist piiri.

Taotluses, kui volikogu selle kinnitab, on kirjas palve algatada põhiseaduslikkuse järelevalve menetlus haldusreformi seaduse § 3 ja § 24 vastavate osade põhiseaduspärasuse kontrollimiseks ja tunnistada haldusreformi seaduse vastavad paragrahvid kehtetuks vastuolu tõttu põhiseadusega. Teiseks on Käina vallavolikogu laual avaldus õiguskantslerile palvega kontrollida haldusreformi seaduse põhiseaduspärasust.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare