Kärdla lennujaamal puudub GPS, lennud hilinevad

 (10)

Lennukid ja kitsed
Foto: Andres Putting

Transaviabaltika tühistas kolmapäevased lennud liinil Tallinn–Kärdla–Tallinn. Ilma tõttu jäi ära ka teisipäevaõhtune reis.

Ettevõtte esindaja Rene Must selgitas Hiiu Lehele, et lendude ärajäämise põhjuseks olid halvad ilmastikuolud Kärdla lennujaamas.

Kuigi ilm Kuressaare lennuväljal oli soodsam, hilinesid ka sealsed lennud, sest lennumeeskond ei saanud Kärdla lennuvälja määrata varulennujaamaks.

Kolmapäeval oli pilvede kõrgus Kuressaare lennuväljal u 1000 jalga, Kärdla lennuväljal 200 jalga. Miinimumnõue Kärdla lennuväljal maandumiseks aga on 440 jalga.

“Lennuki maandumiseks Kärdla lennuväljale kehtestatud miinimumnõuded nähtavusele on oluliselt rangemad kui Kuressaare lennuväljal, kuna Kärdla lennujaamal puudub GPS põhine täppismaandumise seade,” selgitas Rene Must.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare