Kas tõesti on nädala pärast kohal paarikümnekraadine suvesoojus?

 (60)
KEVADISED KROOKUSED MUSUMÄEL
Foto: Annika Haas

Täna hommikul ilmaportaale uurides ootas ees rabav, ent meeldiv üllatus - juba nädala pärast saabub meie maile soojalaine, mis tipneb prognooside kohaselt mõneski paigas koguni paarikümne plusskraadiga.

Nii yr.no kui ka gismeteo.ru pikaajalise prognoosi järgi jõuab soojalaine kohale järgmisel laupäeval, 7. aprillil ning kõige soojemaks kujuneb pühapäev 8. aprill, mil Lõuna-Eestis on oodata isegi +20 kraadi.

Gismeteo.ru lubab 7. aprilliks Tartusse +17 kraadi ja päev hiljemaks +19.

Yr.no põhjal hakkab ilm vaikselt sojenema juba nädala teisest poolest, kui neljapäevaks on Tartusse oodata +13 kraadi, laupäevaks +14 ja pühapäevaks +19.

Pühapäeval 7. aprillil peaks yr.no ennustust usaldades Lõuna-Eestis õhutemperatuur paljudes kohtades tõusma paarikümne soojakraadini. Nii on see antud näiteks Valga, Värska ja Rõuge kohta.

Mida yr.no tolleks oodatavalt lämmiks pühapäevaks mujale lubab? Viljandi ja Pala võivad oodata +18 soojakraadi, Narva ja Illuka +17, Türi +16. Mida merele lähemal, seda napimaks päevamaksimumid jäävad. Nii peavad Tallinn ja Kuressaare leppima kümne ja Pärnu üheksa soojakraadiga.

Kui soojalaine tõesti tulema peaks, siis, nagu ikka aprillile kohaselt, üürikeseks. Juba peale 8. aprilli naaseb ilmaportaalide prognooside järgi jahedam ilm ning terve jürikuu jooksul jäävad päevamaksimumid kümnest kraadist allapoole. Ent üleöö võivad needki prognoosid muutuda ja miks ka mitte paremuse suunas.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare