Keemiakontserni uus omanik Bayer hülgab halva mainega Monsanto nime

 (2)
Keemiakontserni uus omanik Bayer hülgab halva mainega Monsanto nime
Bayeri logoFoto: Conanil/Flickr

Esmaspäeval teatas Saksamaa taimekaitsevahendite ja ravimite gigant Bayer, et USA seemne- ning pestitsiidide tootja Monsanto nimest loobutakse, kui nad ettevõtte sel nädalal ära ostavad.

"Firma nimeks jääb Bayer. Monsanto nime kasutamine ettevõttes lõpetatakse," teatas Bayer avaldusees, kus lisati, et 54 miljardi suurune ülevõtmistehing loodetakse sõlmida sel neljapäeval.

Keskkonnakaitsjad pole Bayeri-Monsanto tehinguga rahul, kuna usuvad, et see annab GMO-taimi ning vastuolulisi pestitsiide tootvale ettevõttele liiga suure võimu toiduahela üle. Samuti ennustatakse seemnete hindade tõusu ning nende variatiivsuse vähenemist.

Ka Euroopa Liidu regulaatorid ja USA justiitsministeerium polnud tehinguga esiti nõus, kuna see annab ühe ettevõtte kätte liialt suure monopoli, kuid andsid teatud tingimuste täitmisel selleks siiski loa.

Tänavu jaanuaris reastas väljaanne 24/7 Wall St. küsitlustele, uudistele ja arvustustele tuginedes Ameerika kõige vihatumad firmad. Monsanto paigutus edetabelis 16. kohale.

"Vähesed ettevõtted on välja teeninud nii palju või nii pikaaegse avaliku viha kui Monsanto," seisis edetabelis.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare