Korraldaja varem esitatud asendiplaani järgi keskkonnaamet taotlust ei rahuldanud, vaid palus esitada täiendavaid andmeid ja arvestada keskkonnaameti seatud tingimustega. Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni juhataja Kaja Lotman, looduskasutuse spetsialist Kadri Aljas ja looduskaitse bioloog Oliver Parrest tegid kohapeal paikvaatluse, mille juures osales ka ürituse korraldaja Alver Sagur.

Uus taotlus vastab tingimustele: inimeste mahutavus, pealtvaatajatel lubatakse kontserdi ajal viibida ainult treppidel, vaateplatvormil ja üleval jalgraja kõrval 3 m laiuse vööndi sees. Selleks piiratakse lindiga kraatri sisenõlvadele pääs.

Järelevalvet teeb S.O.G OÜ turvafirma. Korraldajad ei tohi liikuda kontserdi toimumise ajal sisevallidel, esinejad peavad liikuma esinemiskohta mööda peakraatri tagumisel nõlval asuvat sissetallatud rada. Kaitsealal asuvaid teid ja radu ei suleta, objekti külastama tulnutele võimaldab korraldaja ligipääsu.

Korraldaja peab tagama Kaali meteoriidikraatri piirkonna keskkonnanõuetele vastava heakorra ja prügikoristuse nii enne kontserti, kontserdi ajal kui ka pärast kontserdi lõppu.

Kaali peakraater asub Kaali maastikukaitseala Kaali sihtkaitsevööndis, kus rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamine selleks ettevalmistamata kohtades on lubatud üksnes kaitseala valitseja ehk keskkonnaameti nõusolekul.

Liigne tallamine ja taimestiku kahjustamine (taimede juurestik aitab vältida pinnase erosiooni) võib kahjustada kraatri nõlvu ja tekitada varinguid. Kaali järve ümbruses on inventeeritud I kaitsekategooria ja III kaitsekategooria liikide kasvukohad. Looduskaitseseaduse järgi on I ja II kaitsekategooria taimede ja seente kahjustamine, sealhulgas korjamine ja hävitamine, keelatud. Keelatud on ka III kaitsekategooria taimede, seente ja selgrootute loomade hävitamine ja loodusest korjamine ulatuses, mis ohustab liigi säilimist selles elupaigas.