Kihnu lähedalt avastati mitukümmend salavõrku

 (5)

Kihnu lähedalt avastati mitukümmend salavõrku
Keskkonnainspektorid võrke tragimas. Foto on illustratiivne.Foto: Raivo Tasso

Keskkonnainspektsiooni Pärnumaa büroo inspektorid avastasid möödunud nädalal Liivi lahest Kihnu laidude piirkonnast 34 tähistamata ja märgistamata ning lubatust väiksema silmasuurusega nakkevõrku kogupikkusega ligi 2,5 kilomeetrit.

Tegu oli niinimetatud hiina tüüpi nakkevõrkudega, mis olid paigutatud kolme jadasse, vastavalt 14, 12 ja 8 võrku jadas.

Inspektorid eemaldasid ebaseaduslikult püügile pandud võrgud püügilt. Võrkudes oli hulgaliselt eluvõimelisi ahvenaid, kes lasti tagasi merre.

Kuna võrkudel puudus nõutav märgistus, ei ole õnnestunud nende omanikku tuvastada.

Keskkonnainspektsiooni Pärnumaa büroo juhataja Toomas Õmbluse hinnangul ei ole väga usutav, et sellise arvu võrke seadis püügile mõni juhuslik suvitaja, pigem on tegemist kutselise kaluri pandud võrkudega. Samuti ei ole usutav, et need panid püügile kaugemalt tulnud ja piirkonda mitte tundvad isikud.

„Püüginõuded kehtestatakse kalavarude kaitse eesmärgil. Asjaolu, et ikka leidub neid, kes mõtlevad ainult praeguse hetke kasule ning kes elavad tuleviku arvelt, teeb murelikuks,“ märkis Õmblus.

Kontrolli tulemusi silmas pidades võtab Keskkonnainspektsioon Kihnu ümbruse senisest suurema tähelepanu alla.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare