Kihnu majakavahiks kandideeris üle 30 inimese, valituks osutus põline kihnlane

 (3)
Kihnu majakavahiks kandideeris üle 30 inimese, valituks osutus põline kihnlane
Tallinn Tehnikaülikoolile kuuluva uurimislaeva Salme kokk- perenaine ja vanemmadrus oli neli aastat põline kihnlane Elly Karjam, kes alates 1. maist töötab Kihnus majakavahina.Foto: Jaak Visnap

Viimastel kuudel on Maalehes, erinevates meediaportaalides ja sotsiaalmeedias ilmunud töökuulutused Kihnu saare erinevatele ametikohtadele. Inimesi vajatakse koolidirektorist viiuliõpetajani. Mitmed kohad on endiselt pakkumisel, kuid majakavaht on nüüdseks valitud.

Kihnu majakavahi ehk kihnu keeles puaegivahi ametikohale kandideeris üle 30 inimese. Ametisse valiti lõpuks siiski oma saare inimene - elupõline kihnlane Elly Karjam.

Miks kihnlased Elly majakavahiks valisid? Eks ikka sellepärast, et puagivaht ei valva ainult majakat. Majakavahi töö tähendab ka aktiivset suhtlemist, ettevõtlikku meelt ja saare elu tundmist. See on tänapäeva mõistes ka giiditöö: tore ja avatud suhtlemine, ettevõtlik ning rõõmus meelelaad on need omadused, mis naisel olemas.

Elly on neli viimast aastat töötanud vanemmadrusena Tallinna Tehnikaülikooli uurimislaeval Salme. Ta on mitmekülgne inimene, elus on ta pidanud ka seebi- ja jäätisemeistri, giidi, kodumajutaja ning kuduja ametit.

Laevatööl, kui aega üle jäi, sai valmis nii mõnigi käsitsi kootud rahvuslik kampsun ehk troi. Kihnu troisid on naine kokku kudunud üle saja.

"Peab tegema seda, mida armastad," sõnastab hakkaja naine oma elufilosoofia.

Eile oli Ellyl viimane tööpäev Salmel. Kihnu majakavahiks asub ta 1. maist.

Seotud lood:

Kui peaksite sel suvel Kihnu jõudma, siis minge kindlasti ka majaka juurde ja küsige kohalikku jäätist, sest Elly on juba aastaid teinud omanimelist käsitööjäätist.

Mis saaks olla veel mõnusam, kui nautida Kihnus nautida kohalikku jäätist ja merevaadet!

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare