„Toetuse saaja jaoks läheb nii mõnigi asi lihtsamaks. Näiteks saavad haridusasutused taotleda toetust õppeprogrammide või laagrite läbiviimiseks etteantud tingimustel lihtsustatud korras,“ ütles KIKi nõukogu esimees keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Kõik see säästab nii taotleja kui ka taotluse hindaja ressursse.

Toetuse aluseks oleva keskkonnaministri määruse, finantseerimiskorra ja muu taotlejale vajaliku info leiab KIKi kodulehelt. Prioriteetsed tegevused ja valdkonnad, milleks haridusasutused saavad lihtsustatud korras toetust taotleda, on ära toodud Keskkonnaministeeriumi kodulehel.

Keskkonnatasudest Eesti riigieelarvesse laekuv raha investeeritakse KIKi keskkonnaprogrammi kaudu kümnesse valdkonda: kalandus, veemajandus, jäätmekäitlus, looduskaitse, metsandus, keskkonnakorraldus, merekeskkond, maapõu, atmosfääriõhu kaitse ja keskkonnateadlikkus. Iga KIKi suunatud euro peab kaasa tooma suurima võimaliku positiivse keskkonnamõju Eesti inimeste, terve elukeskkonna ja riigi ressursisäästliku arengu heaks.

KIKil on esindused kõigis maakondades ning küsimuste tekkimisel tasub nõu pidada maakondlike koordinaatoritega. Kõigi KIKi töötajate kontaktid leiab kodulehelt.

2014. aasta esimeses taotlusvoorust sai KIKi nõukogu otsusega toetust 462 projekti kogusummas 20,7 miljonit eurot.