Kogutakse priiusepäeva pühitsemise kirjeldusi

 (5)

TAN_7975
Priiuse põlistamise päev. Ühislaulmine Tallinna lauluväljakulFoto: Tanel Meos

Läinud nädala neljapäeval kuulutasid Eesti Muinsuskaitse Selts ja Eesti Rahva Muuseum välja priiuse põlistumise päeva pühitsemise kirjelduste kogumise, mis kestab 11. aprillini ja 18. aprillil autasustatakse paremaid talletajaid muinsuskaitsekuu pidulikul avamisel Tartu Jaani kirikus.

Eesti Rahva Muuseum ootab kõigilt, kes seda päeva mingil viisil meeles pidasid, lühikirjeldusi (maksimaalselt 1 lk A4 või 1800 tähemärki koos tühikutega), fotosid või videomaterjali aadressil: Eesti Rahva Muuseum, Veski tn 32, 51014 Tartu; või e-postiga tiina.tael@erm.ee; telefon 7350 420.

Eesti Muinsuskaitse Seltsi ase-esimees Helle Solnask ütleb, et kirjelduste kogumise mõte on nende poolne: „See päev on eesti ajaloos kordumatu, usun, et need, kes sel päeval meie ajaloo, oleviku ja tuleviku üle mõtisklesid ja mingil moel päeva tähistasid, on valmis oma elamustest kirjutama üsna koheselt. Kirjatükk ei pea olema pikk, eelkõige soovime saada teada vahetuid muljeid, kuidas priiuse põlistamise päeva tähistati ja mida ette võeti – väga pikki kirjeldusi ja ilukõnesid pole vaja. Seega jah, usun, et kaks nädalat on piisav aeg,“ vastab Solnask küsimusele, kas kaks nädalat kirjutamiseks on piisav aeg?

Edasiloe juba Maalehe Pärnumaa blogist!

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare