Kohtla-Järve majaühistu loovutas esimese kasutu korteri riigile

 (4)
Kolhoosiaegsed kortermaja Päinurme külas
Foto: Sven Arbet

Eile vormistas Kohtla-Järve Järveküla tee 58. maja ühistu esimees notari juures ühe korteri riigile üleandmise akti. Märtsis kavatseb ta sedasama teha veel teisegi selles majas asuva korteriga.

“Tehing sai tehtud,” ütles Järveküla tee 58. maja ühistu esimees Tamara Abrajeva rõõmsalt Põhjarannikule. “Nüüd võib meie ühistu palju kergemalt hingata. Palju aastaid rippus see korter meil kivina kaelas. Korteri endine omanik suri ära, pärijaid tal ei olnud ning ühistul tuli korter koos võlgadega välja osta. Seda korterit maha müüa või rendile anda ei olnud mingit võimalust. Korter on kohutavas seisukorras, selle eest maksta − muu hulgas kütte eest − tuli aga ühistul.”

Abrajeva sõnul ei ole korteri riigile loovutamise protseduur kuigi keeruline: tuleb end notari juurde vastuvõtule kirja panna ning kokkulepitud päeval ja kellaajal tehing ära vorrmistada. Ning nüüdsest saadab ühistu korteriarved rahandusministeeriumi, kes riigile üle antud korterite eest vastutab.

“Märtsi lõpus kavatseme ära vormistada veel ühe sellessamas majas asuva tühjalt seisva korteri loovutamise,” rääkis ta. “Selliste korterite igakuised küttearved ületavad notari juures tehingu vormistamise tasu. Meil on lihtsam maksta 50 eurot notarile kui pidada ülal sellist korterit.”

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare