Kolm kuud müügil olnud Rimi pelmeenides tuvastati salmonelloosinakkus

 (26)
Kolm kuud müügil olnud Rimi pelmeenides tuvastati salmonelloosinakkus
Salmonellakahtlusega pelmeenid.Foto: Rimi

Veterinaar- ja Toiduamet tuvastas Rimis pistelise kontrolli käigus pelmeenipakist „Pelmeenid sea-veiselihaga Rimi 400g“ salmonelloosinakkuse.

Vastava partii pelmeenid olid 30 Rimi kaupluses müügil alates augustikuust. Toodet parim enne kuupäevaga 09.05.2018 tarnis Rimile Läti ettevõte Dabas Produkti SIA.

„Hetkel oleme Dabas Produkti SIA pelmeenide müügi Rimides peatanud," sõnas Rimi avalike suhete juht Katrin Bats. "Kõik, kes on ostnud vastavad Rimi pelmeenid sea-veiselihaga, palume need lähimasse kauplusesse tuua ning toote eest makstakse raha tagasi. Dabas Produkti lasi Lätis nimetatud partii pelmeene analüüsida ja tänaseks on tulnud vastus, et salmonellat neis ei leitud. Jätkame uurimist, et teha kindlaks, kuidas bakter Eestis müüdud pelmeenidesse sattus.“

Rimi kvaliteedijuht Algis Murumaa rääkis, et hankija on analüüsinud pelmeenide tooraineid, mis peale veiseliha on puhtad olnud. Veiseliha kohta veel vastust oodatakse. Nakkust võisid edasi kanda ka tööpinnad või töötajad, mille kohta samuti veel vastust oodatakse.

„Salmonellabakterid on väga vastupidavad, mis ei hävi kuivatatud ega külmutatud toiduainetes mitu kuud. Neid võib leiduda munatoodetes, lihas, piimas ning toidule võib salmonella edasi kanduda ka nakatunud inimeselt,“ sõnas perearst Eero Merilind. „Õigel temperatuuril kuumutatud pelmeenides salmonella hävib ning inimesele mingit ohtu ei kujuta. Oluline on aga see, et pärast toidutöötlemist pestaks käsi – kui käsi ei pesta, on nakatumine tõenäoline. Samuti tuleks korralikult pesta toidutegemisel vajaläinud nõusid, nuge-kahvleid.“

Katrin Bats märkis, et tegemist ei ole väga populaarse tootega – pelmeenide sortimendis olid Rimi Pelmeenid sea-veiselihaga 18. kohal, moodustades eelmisel kuul 1,56% kogu pelmeenigrupi sortimendist.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare