KORJANDUS | Annetajate toel jõudiski vanatehnika varjupaika Suur Koll

 (12)
KORJANDUS | Annetajate toel jõudiski vanatehnika varjupaika Suur Koll
Suur Koll Järva-JaanisFoto: Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga veeb / Kerli Väisanen

85 vanatehnikahuvilist kogus kokku rekordsumma — 3000 eurot, et päästa vanarauaks minemisest Eestis üliharuldane sõiduk — 1980. aastatel NSVL lennuväes kasutatud sadulveok KrAZ-257 koos tankurpoolhaagisega, millel kandevõimet 22 tonni.

Tänaseks on masin, hellitusnimega Suur Koll jõudnud Järva-Jaani unikaalsesse vanatehnika varjupaika ning kannab oma unikaalsusele vastavalt inventarinumbrit 450.

„Kõik senised aktsioonide rekordid purustanud, 1988. aastal Ukrainas valmistatud autorong on ühtlasi ka varjupaiga juubelieksponaat — selle järjekorranumbriks sai 450!” Just nii rõõmustab vanatehnika varjupaik oma veebiküljel.

„Nii summa kui ka osalejate arvu poolest on tegu varjupaiga ajaloo rekordaktsiooniga — alates 2005. aastast on niiviisi vanarauahundi käest päästetud 33 sõidukit,” seisab lisaks kirjas. Kogu sissekannet näeb siin.

Oma panuse aktsiooni amndis ka Maaleht. Meie uudis, mis korjandusest kõneles, kandis pealkirja „KORJANDUS | Tublid tehnikamehed tahavad ära osta… Suure Kolli.” Huvilised lugesid uudist 3800 korda.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare