Kuidas Peipsiäärest Viimsi valda sibulaid toodi

 (4)

Kuidas Peipsiäärest Viimsi valda sibulaid toodi
Foto: Raivo Tasso

Viie aasta eest Rae valla poolt algatatud Peipsiääre sibularetkede traditsiooni kannab nüüd Viimsi vald, aga huvi on üles hakanud näitama ka Kuusalu.

Sibulate järgi sõideti 11. septembril. Kell üks pärastlõunal vurasid nii DPD rekka kui Viimsi abivallavanemate Jan Trei ja Oliver Liidemanni sõiduauto Hummala talu aeda, mille peremeheks on 50-aastane Mihhail Krasohhin.

“Sellel aastal olid tingimused halvemad. Suvi oli väga külm ja vihmane. Saaki saime vähem,” kurtis Krasohhin, kelle tänavuseks saagiks kujunes 4,7 tonni.

Kevadtöödega alustas mees 20. mail. Sibula maasse kaevamiseks palkas ta kohalike seast abitööjõuks kaheksa meest. Nende palgarahaks kulus nelja päevaga 800 eurot.

“Sinna hulka ma ei arvesta viina,” lisas Krasohhin, kes kosutas abilisi 15 pooleliitrise viinapudeliga. Kas viina võeti tööpäevade lõppedes? “Ei, töö ajal,” täpsustas sibulakasvataja.

Esimesed sibulad valmisid 25. augusti paiku. Ka ülesvõtmisel käis abilisi, aga kuna nood olid naisterahvad, siis viinapudeleid ei nõutud, kulus vaid 700 eurot.

Viimsi vallalt sai Krasohhin oma sibulate eest 4440 eurot.

Refereeritud artikli täisteksti loe Harju Elust.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare