Kuressaares liigub ringi söakas põder

 (13)
Tallinn Tartu mnt 147 km
Foto: Veiko Vares

Kuressaares Roomassaare rajoonis on tegutsema asunud söakas põder, kes oma tagasihoidliku uudistamisega inimesele endast küll ohtu ei kujuta, kuid võib esmasel kohtumisel üsna ehmatavalt mõjuda.

Ühel oktoobrikuu viimastest päevadest juhtus Marientali teel Kortekis töötav Silvar Saat nägema laoplatsi ääres kasvava metsõunapuu vilju nosivat pirakat põtra, kes inimesest suurt välja tegemata sügisesi loodusande nautis.

“Eelmise aasta sügisest saadik on see pirakas elukas seal tegutsenud,” rääkis põdra avastanud Saat Saarte Häälele. “Meil on laoplatsi ääres metsõunapuud ja põder käis seal korduvalt talve jooksul maiustamas. Sõidan tihti mööda lennujaamani viivat teed ja sealgi on põder mitmel korral passinud. Siinkohal lausa manitseks autojuhte ettevaatlikud olema, sest sellel teel ei ole ka enam 50 ala.”

Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialisti Tõnu Talvi sõnul ei maksa ennast põdra piidlemisest liialt häirida lasta. Neljajalgne elukas on inimesest palju arem ja ettevaatlikum ning tema tähelepanu taluvuse piir on madalama lävega.

“Aga kui ta juba seal piirkonnas tegutseb, siis ilmselt talle midagi seal meeldib ning võib eeldada, et õunapuud on ka üks põhjus, miks see koht on talle meeldima hakanud,” ütles Talvi, lisades, et kevadisel ajal võib inimeste sagenenud liikumine ta sealt ka minema peletada.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare