Lahkus seto leelokooride eestvedaja Liidia Sillaots


Obinitsa Seto Muuseumitarõ sünnipäev
Liidia Sillaots kooki jagamasFoto: Annika Haas

22. oktoobril lahkus meie hulgast seto liikumise ja leelokooride eestvedaja, Obinitsa Seto Muuseumitarõ asutaja ja koduloo-uurija Liidia Sillaots.

5. märtsil 1933. Tääglova külas sündinud Liidi tuli pärast Tallinna Kultuurharidusala kooli lõpetamist 1956. aastal tagasi kodukanti ja oli 1994. aastani Obinitsa küla raamatukoguhoidja. Raamatukogutöö kõrval tegeles ta kodu-uurimise ja paljude tegevustega kogukonna heaks. Liidi ise ütles naljatamisi, et tal oli vaja pidevalt siblida, sest ta sündis Kuke aastal, kirjutab Lõunaeestlane.

Liidi oli kultuurikomisjoni esimees, rahvasaadik, loendaja ja näiteringi juhendaja. Taasiseseisvumisajal jagus Liidi tegusaid toimetamisi kõikjale – ta osales Setu Seltsi loomises ja tegevuses, muinsuskaitseliikumises, Eesti Kodanike Komiteede liikumises ja Eesti Kongressi valimiste korraldamises.

Liidi väärtustas seto leelot ja kombeid ka ajal, mil paljud seda ei teinud. Ta oli Obinitsa ja Helbi leelokoori eestvedaja ning lauluema Hilana Taarka pärandi esiletõstja, aitas korraldada Obinitsas 1986. aastal IV leelopäeva ja 1994. aastal esimest Seto Kuningriigi päeva. Liidi algatusel on paigaldatud Obinitsa paisjärve juurde mäenõlvale Lauluema monument ja mälestuskivid tuntud lauluemadele.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare