Lätist toodud joogitaara saab viia pakendikonteinerisse

 (12)
Pakendiringlus
Pakendikonteiner.Foto: Andres Putting

Seoses kasvanud piirikaubandusega Lätist on märkimisväärselt suurened klaas- ja plastpudelite ning plekkpurkide kogused, mida pole võimalik Eesti pandipakendi süsteemis tagastada.

Vältimaks sellise taara sattumist loodusesse, juhib tootjavastutusorganisatsioon (TVO) tähelepanu võimalusele panna need pudelid ja purgid pakendikonteineritesse või pakendikottidesse.

TVO juhatuse liige Kristiina Dreimann-Azojani sõnul on avalikud pakendikonteinerid olemas igas linnas ja vallas.

„Kõige lihtsam on leida omale lähim pakendikonteiner veebikeskkonna kuhuviia.ee vahendusel. Samuti on paljud korteriühistud tellinud omale isiklikud pakendikonteinerid,“ märkis Dreimann-Azojan.

Lisaks pakub TVO eramaja elanikele piirkonniti pakendikoti teenust.

Kollasesse pakendikotti saab panna kartongist, plastist, klaasist ning metallist puhtad pakendijäätmed (jogurtitopsid, konservikarbid, plastmassist pudelid, klaasist pudelid, klaaspurgid, mahla- ja veinipakid jmt). Kord kuus viiakse täidetud kott tasuta ära.

Tootjavastutusorganisatsioonil on hetkel paigaldatud 1415 avalikku pakendikonteinerit ja 1115 korteriühistute pakendikonteinerit ning pakendkoti teenust kasutab 6176 majapidamist. Kõikidest nendest kogumispunktidest viiakse sorteeritud pakendid ära tasuta.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare