Lätlaste pagariäri avas täna Pärnu lähedal oma kohvik-pood-tootmishoone

 (5)
Lätlaste pagariäri avas täna Pärnu lähedal oma kohvik-pood-tootmishoone
Pärnamägede logo on krunti kaunistanud juba aastaid.Foto: Liepkalni

Täna ennelõunal avas Pärnu piirist viie kilomeetri kaugusel Reius uue tootmishoone paljudes Eesti kauplustes oma toodangut müüv Läti pagariäri Pärnamäed.

Pooleteist aasta eest sulges ettevõte neli aastat Pärnus tegutsenud poe, et kogu täiega Lottemaa lähedal tööle asuda. Lätis 1992. aastal asutatud kohaliku nimega Liepkalni pagariäri ostis aastakümneid tühjalt seisnud motelliga kinnistu juba 2010. aastal.

2015. aastal vana hoone lammutati, ent kõige kauem aega läks maanteeametilt Via Baltica äärde parkla ja sissesõidutee rajamiseks lubade saamisega. Tee ehitas ettevõtte oma rahadega ning andis selle valmimisel riigile üle. Kõigiks töödeks kulus poolteist miljonit eurot.

Enne jõule teatas ettevõtte omanik Dagnis Čākurs Facebookis, et osa tootmisest kolitakse Eestisse seetõttu, et mitmed Läti riigiasutused ei kuula Liepkalni kui kohaliku ettevõtja arvamust ning raskendavad selle tööd.

Čākurs rääkis Laukosele, et täna avatud tootmishoone koos kohviku ja poega töötab esmalt ühes vahetuses ning täie võimsusega kohe tööle ei hakka. „Hakkame esialgu oma poodi varustama ja siis mõtleme edasi Eesti edasimüüjatele, kellele oleme siiani kõik kondiitritooted toonud Lätist,“ ütles Čākurs, kes plaanib ettevõtte tootmismahte suurendada nii kohapealse müügi kui Eesti võrgustiku laiendamisega.

Seotud lood:

Pärnamäed küpsetavad erinevat tüüpi rukkileiba, peenleiba, saia, küpsiseid, torte, pirukaid ja kringleid. Kolme aasta eest investeeris ettevõtte 100 000 eurot veskitesse ning hakkas kondiitritooteid küpsetama enda jahvatatud jahust.

Ettevõttele kuuluvad poed-pagariärid ka Valmieras, Riias, Ruhjal ja mujal Lätis. Reiu kauplus on avatud iga päev kell 8 kuni 21.

Liepkalni käive oli 2016. aastal 7,319 miljonit eurot 340 128 eurose kasumiga ning 2015. aastal oli käive 7,16 miljonit eurot 416 087 eurose kasumiga.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare