Leedo: kahjum on algusest saadik äriplaani sisse kirjutatud

 (2)
Vjatseslav Leedo Saaremaal
Foto: Rauno Volmar

Eile kirjutas Delfi, viitega Saksa ajakirjandusele, et Saksamaal Elbe jõe suudmes Brunsbütteli ja Cuxhaveni vahelisel liinil sõitev Vjatšeslav Leedo laevafirma Elb-Link Reederei on rahalistes raskustes ning võlausaldajad kardavad firma pankrotti. Vjatšeslav Leedo vastas täna endale kuuluvas ajalehes Saarte Hääl, et laevaliinil Elbe jõel läheb äriplaani mööda.

“Esimeste aastate kahjum on algusest saadik äriplaani sisse kirjutatud, me pole kunagi väitnud, et lähme Saksamaale kohe pudrumägesid tühjaks kaevandama,” ütles Vjatšeslav Leedo.

“Strateegilised plaanid on paika pandud 4–5 aastaks ja on selge, et nullist alates sisse töötataval laevaliinil kohe algusest saadik ülearu hästi ei lähe. See on pikk ja raske töö, liin, mis vajab tutvustamist ja sissetöötamist.”

“Fakt on see, et ootasime esimeseks aastaks paremat ilma. Talv oli meile üliraske, suvi on olnud normaalne, kuid siiski vihmane ja külm. Täna on seal ainult 12 kraadi sooja! Siiski oli suve hakul paar nädalat tõeliselt ilusat ilma, mil laevade täitumus oli ülihea, parem kui planeerisime,” märkis Leedo.

Varem Väinamerel liigelnud Grete ja Anne-Marie alustasid Elbe jõel täpselt aasta tagasi ja Leedo sõnul on just praegu kokkuvõtete ja edasiste plaanide tegemise aeg. “Mina olen seda meelt, et peaks jätkama,” kinnitas Leedo.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare